کامپیوترونیک رو معرفی کن و کسب درآمد کن!

شروع کسب درآمد

آموزش آنلاین رایگان نرم افزار آلتیوم

آموزش آنلاین رایگان نزم افزار آلتیوم کامپیوترونیک و انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه بین المللی امام خمینی در مدت زمان 8 ساعت آموزش به صورت مقدماتی تا متوسطه شروع میشود.

ویدیو معرفی دوره

Free
Free
Free access this course

نوع دوره

مجازی

سطح دوره

مقدماتی

پیش نیاز

بدون پیش نیاز

زبان

فارسی

مدت دوره

8 ساعت

روش دریافت

طبق سرفصل استاد

پشتیبانی

پرسش و پاسخ آنلاین

مدرک

کامپیوترونیک

آموزش آنلاین مقدماتی نرم افزار آلتیوم

نرم افزار آلتیوم یکی از پیشرفته ترین و محبوب ترین ابزارهای طراحی برد مدار چاپی (PCB) است که توسط شرکت آلتیوم لیمیتد ساخته و عرضه شده است. این نرم افزار به مهندسان الکترونیک امکان می دهد تا با استفاده از ابزارهای قدرتمند و کارآمد، مدارهای الکترونیکی را طراحی، شبیه سازی، تولید و مستندسازی کنند.

یکپارچگی: نرم افزار آلتیوم دیزاینر یک بسته نرم افزاری یکپارچه است که شامل محیط های مختلف طراحی مانند شماتیک، PCB، FPGA، SPICE و غیره است. این یکپارچگی باعث می شود که کاربران بتوانند به راحتی بین محیط های مختلف جابجا شوند و داده های طراحی را به صورت همگام سازی شده در دسترس داشته باشند. همچنین، نرم افزار آلتیوم دیزاینر با بسیاری از نرم افزارهای دیگر مانند MATLAB، SolidWorks، OrCAD و غیره سازگار است و امکان تبادل فایل های طراحی را فراهم می کند.

قابل سفارشی سازی: نرم افزار آلتیوم دیزاینر به کاربران اجازه میدهد تا فضای کاربری، منوها، نوار ابزار، کلید های میانبر، پلاگین ها و غیره را براساس نیاز و سلایق خود سفارشی سازی کنند. این قابل سفارش سازي باعث مي شود كه كاربران بتوانند كارآيي خود را در طراحي PCB به حداكثر برسانند.

نوآوري: نرم افزار آلتيوم ديزاينر همواره در حال به روز رساني و ارائه ويژگي ها و قابليت هاي جديد است كه باعث افزايش كارآيي و خلاقيت كاربران مي شود. برخي از اين ويژگي ها عبارتند از: طراحي سه بعدي PCB، طراحي مدارات چند لايه، طراحي مدارات فلكس، طراحي مدارات راديو فركانس، طراحي مدارات نورپردازی LED، طراحي مدارات با قابليت تعمير، طراحي مدارات با قابليت تست و غيره.

ویژگی های این دوره

آموزش آنلاین مقدماتی تا پیشرفته زبان برنامه نویسی C به مدت 35 ساعت برگزار خواهد شد

شما در این دوره با نحوه طراحی بردهای مدار چاپی و انجام پروژه های مختلف آشنا خواهید شد.

به اختصار، نرم افزار آلتیوم دیزاینر یک نرم افزار کامل و کارآمد برای طراحی PCB است که با توجه به نیازهای مختلف کاربران، امکانات و قابلیت های متنوعی را در اختیار آنها قرار می دهد. این نرم افزار به کاربران کمک می کند تا مدارهای الکترونیکی را با سرعت، دقت و خلاقیت بالا طراحی کنند.

این نرم افزار یک رابط کاربری ساده و زیبا دارد که باعث می شود کاربران بتوانند به راحتی با آن کار کنند. این رابط کاربری شامل تب ها، پنجره ها، منوها و نوار ابزار های مختلف است که به کاربران اجازه می دهد تا به تمام ابزارهای طراحی دسترسی داشته باشند. همچنین، این رابط کاربری قابل تغییر و تنظیم است و کاربران می توانند آن را براساس سایز، رنگ، قالب و غیره خود تغییر دهند.

این نرم افزار همچنین یک سامانه مدیریت پروژه دارد که به کاربران کمک می کند تا پروژه های طراحی خود را به صورت مرتب و منظم نگه دارند. این سامانه به کاربران اجازه می دهد تا فایل های طراحی خود را در پوشه های مختلف ذخیره کنند، نسخه پشتیبان بگیرند، تغییرات را ردگیری کنند، با سایر اعضای تیم همکاری کنند و غیره. این سامانه همچنین با سرویس های ابری مانند OneDrive، Dropbox و Google Drive سازگار است و امکان ذخیره سازی و دسترسی به فایل های طراحی را در هر جایی فراهم می کند.

این نرم افزار علاوه بر اینکه یک نرم افزار طراحی PCB است، یک نرم افزار مالتی مدیا نیز است. این نرم افزار به کاربران اجازه میدهد تا فایل های صوتی، تصویری، متنی و غیره را در پروژه های خود قرار دهند و با استفاده از پلیر های داخلی، آن ها را پخش کنند. این قابليت باعث مي شود كه كاربران بتوانند پروژه های خود را جذاب تر و جالب تر كنند.

در تمام مدت آموزش شما می بایست پروژ های داده شده را تحویل دهید و گام به گام پیش بیایید.

همچنین برای دریافت مدرک پایانی کلاس می بایست تمارین و پروژه های تعریف شده را ارسال کنید و می بایست حداقل نمره 70 را کسب کنید.

این دوره نیاز به پش نیاز خاصی ندارد.

سرفصل های آموزش آنلاین مقدماتی نرم افزار آلتیوم

فصل1:مفاهیم اولیه فیبرهای مدارچاپی واصطلاحات موجود درطراحی

فصل2:آشنایی با محیط نرم افزار ومراحل اولیه ایجاد یک پروژه

فصل3:رسم نقشه درمحیط شماتیک

فصل4:ساخت کتابخانه شماتیک

فصل5:تکمیل نقشه شماتیک وجزئیات مربوط به آن

فصل6:ساخت کتابخانه PCB(FOOTprint)

فصل7:تخصیص Footprintبه عناصر شماتیک

فصل8:مراحل اولیه درمحیط PCB

فصل9:مسیریابی دستی وخودکار فیبرهای مدارچاپی یک رو،دورو وچندلایه

فصل10:ابزارهای بیشتر درمحیط PCB

فصل11:تغییرات گروهی درخصوصیات آلمان ها واشیای هم نوع

فصل12:ساخت کتابخانه های شماتیک چندبخشی وکتابخانه های مجتمع

فصل 13:ایجاد نقشه های شماتیک چندبخشی

فصل14:Footprint های SMD(نصب سطحی)

فصل15:محیط 3بعدی در نرم افزار AItium Desiner

برنامه درسی دوره

فصل اول

 • جلسه اول
  01:35:22
 • جلسه دوم
  01:31:25
 • جلسه سوم
  01:01:41
 • جلسه چهارم
  59:32
 • پروژه نهایی
Free
Free
Free access this course
کاوه مداحی

کاوه مداحی

مدرس دوره های طراحی مدارچاپی و الکترونیک در کامپیوترونیک

لینک کوتاه دوره

این دوره را به اشتراک بگذارید

دوره های مرتبط

آیا می‌خواهید اعلان‌های فشاری را برای تمام فعالیت‌های اصلی در محل دریافت کنید؟